Зустріч з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції​ (20/12/2017)

20 Грудня 2017

20 грудня 2017 року відбулася чергова зустріч 15-ки УС ПГС з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, а також її колегами урядовцями – представниками Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерства освіти та науки, Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства екології та природних ресурсів, а також Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Зі сторони громадянського суспільства, окрім членів УС ПГС, у зустрічі також брали участь автори Звіту УС ПГС щодо оцінки реалізації Україною окремих положень Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС «Від цілей до результатів: виконання Угоди про асоціацію очима стейкхолдерів», а також доповідей УС ПГС, представлених та затверджених на 5-му засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Київ, 15 листопада 2017 р.) і які були присвячені імплементації євроінтеграційних реформ у сфері науки і технологій, а також державній політиці України стосовно внутрішньо переміщених осіб.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила впевненість, що на початку наступного року вдасться запустити у повну дію систему моніторингу виконання Угоди про асоціацію на основі відповідного плану заходів, що був затверджений Урядом 25 жовтня 2017 року, але досі не набрав чинності через тривалий процес доопрацювання. За її словами, окрім належної імплементації Угоди про асоціацію, на чому наразі сфокусовані зусилля органів влади, Уряд ставить додаткові завдання – долучення до єдиного цифрового ринку та енергетичного союзу ЄС, першим етапом для досягнення яких буде підготовка погоджених з ЄС дорожніх карт.

Віце-прем’єр-міністр також повідомила, що з листопада ц.р. почалися секторальні консультації для визначення об’єктивної картини стану виконання Угоди, які на першому етапі відбуваються на рівні керівництва Урядового офісу та відповідних заступників міністра, відповідальних за питання європейської інтеграції. На другому етапі до цих консультацій будуть запрошені представники громадянського суспільства і Уряд розраховує на залученість УС ПГС до цього процесу, після чого, на фінальній стадії, відбуватиметься політичне узгодження на рівні міністрів та Віце-прем’єр-міністра із залученням також Посла ЄС в Україні та, можливо, народних депутатів України.

Крім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала громадських експертів брати участь у конкурсах на реформаторські посади в міністерствах та секретаріаті Кабінету міністрів України, які зараз проходять у рамках масштабної реформи державного управління.

Вона також наголосила на неприпустимості прийняття законів, що суперечать Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, навівши приклад законопроекту “купуй українське”, який знищує прогресивну систему державних закупівель “ProZorro”, та закликала УС ПГС займати проєвроінтеграційну позицію в цьому питанні.

У свою чергу, представники УС ПГС висловили сподівання на більш активну та предметну комунікацію з Віце-прем’єр-міністром та галузевими міністерствами, а також представили Звіт щодо оцінки реалізації Україною окремих положень Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС «Від цілей до результатів: виконання Угоди про асоціацію очима стейкхолдерів», досліджені сфери, методологію та основні висновки. Учасники від Уряду позитивно оцінили зазначений Звіт та висловили зацікавленість у розширенні в майбутньому тематик, які він охоплює.

В ході зустрічі сторони обговорили рекомендації, викладені у спільній декларації 5-го засіданні Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Київ, 15 листопада 2017 р.), та механізми їх врахування Урядом, а також відзначили позитивні приклади співпраці між громадськістю та органами влади у питаннях виконання Угоди про асоціацію.