Зустріч представників УС ПГС з делегацією European Movement International

1 Листопада 2016

1 листопада 2016 р. відбулася зустріч представників Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС) та Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП ФГС СхП) з делегацією European Movement International (EMI) – найбільшої мережі проєвропейських громадських організацій, діяльність якої спрямована на посилення євроінтеграційних зв’язків та на те, щоб ЄС більше відповідав потребам своїх громадян.

EMI, яка заснована у 1948 році, має національні представництва у 39 країнах, а також включає в себе 36 міжнародних асоціацій. Мета візиту делегації EMI – ознайомитися зі станом розвитку громадянського суспільства в нашій державі, а також встановити зв’язки з громадськими організаціями України.

В ході зустрічі європейських колег було поінформовано про завдання та пріоритети діяльності УС ПГС та УНП ФГС СхП. У свою чергу, представники EMI презентували досвід діяльності національних представництв European Movement, у т.ч. у країнах Центральної та Східної Європи.

Відбулася жвава дискусія щодо шляхів налагодження діалогу між громадянським суспільством України та європейських країн, започаткування спільних проектів, використання адвокаційних можливостей EMI для донесення об’єктивної інформації про Україну та її євроінтеграційні прагнення до влади та суспільства країн-членів ЄС, отримання українськими експертами доступу до досліджень, що здійснюються членами EMI тощо. Обговорювалася можливість створення в довгостроковій перспективі українського осередку European Movement та критерії, які висуваються EMI до національних представництв.

Домовлено про залучення представників громадянського суспільства України до заходів, які організовуватимуться EMI, налагодження горизонтальних зв’язків між об’єднаннями та організаціями громадянського суспільства обох сторін, що мають подібну мету та завдання своєї діяльності.

Візит в Україну дозволив членам European Movement International встановити корисні контакти з українським громадським середовищем. Сподіваємося, зустріч надихне обидві сторони на конкретні ініціативи в рамках поглиблення діалогу між громадянськими суспільствами України та інших європейських країн та стане початком подальшої плідної співпраці.