Засідання УС ПГС (17 січня 2018 року)

17 Січня 2018

17 січня ц.р. 15-ка Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС провела своє перше у 2018 році засідання.

Учасники зустрічі обговорили проект публічного звіту щодо підсумків діяльності УС ПГС у 2017 році та підходи щодо подальшої роботи над ним, зокрема в частині більш детальної інформації від координаторів про заходи робочих груп упродовж 2017 року.

Було продовжене, розпочате у грудні минулого року, обговорення щодо теми другої доповіді для представлення на засіданні Платформи 12 квітня 2018 року в Брюсселі. Було вирішено запропонувати колегам з Європейського економічного та соціального комітету на вибір 3 теми – “Зміни клімату в контексті зобов’язань України відповідно до Паризької угоди про зміну клімату”, “Стан, перспективи та виклики для МСП в рамках євроінтеграційних реформ України” або “Розширення участі громадськості в процесах залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги в межах імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”. Нагадаємо, що першою темою, яка, втім, ще має бути узгоджена з європейською стороною, стала “Реформа системи заробітної плати в Україні та питання трудової міграції”.

В рамках планування роботи на поточний рік члени УС ПГС обмінялися думками щодо шляхів підвищення ефективності діалогу з владою, зокрема, Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Урядовим офісом та галузевими міністерствами.

Серед інших питань учасники засідання заслухали пропозицію Л.Шевченко (Фундація “Відкрите суспільство”) щодо можливої співпраці Парламентської експертної групи з членами УС ПГС та її робочими групами з метою врахування рекомендацій громадянського суспільства при опрацюванні Верховною Радою законопроектів євроінтеграційного спрямування, а також доцільність направлення звернення щодо прискорення розгляду законопроекту № 7055 від 01.09.2017 «Про ринки капіталу та регульовані ринки».

Засідання УС ПГС відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».