Відбулося засідання УС ПГС (27/09/2017)

27 Вересня 2017

Засідання Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яке відбулося 27 вересня 2017 р. Члени Платформи затвердили моніторинговий звіт УС ПГС, а також присвятили засідання плануванню діяльності до кінця поточного року.

Зокрема, обговорили необхідність посилення співпраці з Віце-прем’єр-міністром України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Домовилися провести ближчим часом зустріч з Віце-прем’єром для представлення аналітичних напрацювань УС ПГС та результатів моніторингового звіту щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підготовленого експертами робочих груп.

Обговорюючи наданий Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції проект плану заходів з виконання Угоди про асоціацію учасники погодилися, що запропоновані часові рамки не дозволяють детально опрацювати великий за обсягом документ, що свідчить про імітацію процесу консультацій, а не реальну зацікавленість урядових структур у врахуванні думки громадськості.

Члени УС ПГС також обговорили підготовку до 5-го засідання ПГС (м.Київ, 15 листопада 2017 р.), акцентувавши увагу на підготовці тематичних доповідей – «Прогрес імплементації євроінтеграційних реформ у сфері науки та технологій» (РГ 6) та «Додержання громадянських прав внутрішньо переміщених осіб» (РГ 2).

Крім цього, учасники обмінялися думками щодо підходів до доопрацювання стратегічного плану УС ПГС, домовилися ближчим часом запустити формування бази експертів УС ПГС, а також підтримали поширення від імені УС ПГС Звернення щодо відкритості кліматичної дипломатії України, ініційоване РГ 5.

Засідання УС ПГС відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».