Відбулося засідання УС ПГС (19/12/2017)

19 Грудня 2017

19 грудня ц.р. Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС провела своє підсумкове засідання у 2017 році, у ході якого сторона громадських об’єднань передала головування в УС ПГС стороні роботодавців, ґрунтуючись на принципі ротації представництва секторів, як визначено Регламентом УС ПГС.

Зоряна Міщук, яка очолювала УС ПГС з лютого 2017 по грудень 2018 року, передала повноваження Голови УС ПГС Павлу Цирулю, Президенту Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України.

Серед інших питань учасники обговорили можливі дати 6-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна — ЄС (наступне засідання ПГС відбудеться в Брюсселі), визначивши 12-13 квітня 2018 датами його проведення, які, втім, ще будуть остаточно узгоджені з колегами з Європейського економічного та соціального комітету.

Члени УС ПГС також обмінялися думками стосовно можливих тем доповідей для представлення на засіданні Платформи, підтримавши ідею поєднати тематику реформи системи заробітної плати в Україні з питаннями трудової міграції.

Домовилися ближчим часом обрати напрям другої доповіді за підсумками онлайн голосування членів 15-ки, обравши її поміж таких тем:

  • Зміни клімату в контексті зобов’язань України відповідно до Паризької угоди про зміну клімату.
  • Стан, перспективи та виклики для МСП в рамках євроінтеграційних реформ України.
  • Питання моніторингу та участі громадянського суспільства в оцінці ефективності використання механізмів технічної допомоги ЄС (підлягає уточненню).

Крім цього, на засіданні учасники розглянули проект Відкритого звернення УС ПГС та УНП щодо дотримання євроінтеграційних зобов’язань України у питаннях боротьби з корупцією та законодавстві про публічні закупівлі. Водночас, у ході дискусії членам УС ПГС не вдалося досягнути консенсусу щодо змісту звернення, зокрема, представники сторони роботодавців в УС ПГС були готові підтримати тільки “антикорупційну” частину звернення. Відповідно, зазначене звернення вийшло лише від Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Засідання УС ПГС відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».