Семінар для РГ УС ПГС із написання комплексного звіту

5 Квітня 2017

5 квітня за підтримки проекту «Громадська синергія» відбувся семінар для членів Робочих груп Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС із написання документів комплексного звіту. Під час роботи учасників ознайомили із методологією написання звіту та окреслили плани аналітичної роботи на найближчий час.

За словами Зоряни Міщук, ключового експерту проекту «Громадська синергія», сьогодні існує запит, як від учасників Платформи, так і зовнішніх зацікавлених сторін, у незалежному аналізі виконання Угоди про асоціацію України з ЄС. Він має стати системним продуктом, який регулярно представлятиме до уваги Уряду та парламенту позицію громадськості в цьому процесі. За її словами, Уряд України наразі розробляє систему індикаторів оцінювання діяльності урядових структур. Проте якість такого оцінювання безпосередньо залежатиме від заповнення оціночних форм посадовцями. Пані Зоряна наголосила, що завдяки різнопрофільному складу УС ПГС, який складається з різних груп громадських організацій, представників профспілок та організацій роботодавців – можуть бути забезпечені експертні погляди на ситуацію із Угодою з різних сторін. Вона окремо підкреслила важливість єдиної методології, яка забезпечить якісний аналітичний продукт.

 

Роман Кобець, старший аналітик проекту «Громадська синергія», ознайомив учасників із методологією написанням документів комплексного звіту. Були висвітлені питання вироблення політики та основні категорії стейкхолдерів. За словами пана Романа, моніторинг політики має надавати відповідь на ключове питання – відповідності впровадженої політики його попередньому плануванню. А головна мета моніторингу полягає у корегуванні процесу реалізації Угоди. Увага учасників також була зосереджена на дереві цілей, за допомогою якого представники громадськості визначили основних стейкхолдерів для початку аналітичної роботи з оцінки виконання Угоди.

Під час семінару учасники провели жваву групову роботу із опрацювання запропонованої методології для аналізу виконання Угоди про асоціацію та обговорили критерії оцінки заходів у виконанні Угоди.

Методологічний тренінг Романа Кобця з підготовки Комплексного звіту