Результати засідання Робочої групи 3 УС ПГС

18 Січня 2017

18.01.2017 року відбулось засідання Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (РГ3 УС ПГС).

На зустріч, окрім безпосередньо учасників РГ3 УС ПГС, було запрошено представників Мінекономрозвитку, представників проекту «Громадська синергія», представників інших команд, що реалізують проекти в сфері євроінтеграції та представники ЗМІ.

Дуже насичений порядок денний та в результаті:

1. Відбулась відверта та відкрита дискусія учасників засідання із представниками МЕРТ щодо стану виконання Угоди про асоціації між Україною та ЄС в рамках її торгівельної частини. Внаслідок обговорення визначено та схвалено основні напрямки діяльності РГ 3 УС ПГС на 2017 рік із урахуванням пріоритетних напрямків діяльності Департаменту міжнародного торговельно-економічного співробітництва та європейської інтеграції МЕРТ на 2017 рік в рамках виконання УА, навколо яких буде вибудовано ефективну та дієву комунікацію із відповідними підрозділами МЕРТ та іншими зацікавленими сторонами (серед них: приєднання України до Регіональної Конвенції з пан-Євро-Середземноморських преференційних правил походження, діалог Україна — ЄС високого рівня щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості; розширення економічної співпраці України з країнами-членами ЄС розширення автономних торговельних преференцій на товари українських товаровиробників, участь України в Зовнішньому інвестиційному плані ЄС (European External Investment Plan); питання розбудови в Україні системи захисту прав споживачів, враховуючи європейські стандарти; питання затвердження та реалізації в Україні стратегії розвитку малого та середнього бізнесу; питання технічного регулювання).

2. Обговорили можливі пріоритети для подання проектів на грантовий конкурс в рамках оголошеного конкурсу регрантінгу проекту «Громадська синергія» від учасників РГ3 УС ПГС. Також обговорили питання ефективності результатів реалізації перших етапів проекту «Громадська синергія», в рамках яких було проведено незалежну зовнішню оцінку організаційної спроможності та аналізу потреб проєвропейських платформ громадянського суспільства (Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС) та сесію стратегічного планування діяльності УС ПГС.

3. Відбулась дискусія навколо питання налагодження відкритих комунікацій між керівним комітетом ПРОЕКТУ «Громадська синергія» та учасниками УС ПГС з метою визначення критеріїв ефективності виконання даного проекту та отримання результатів безпосередньо для членів УС ПГС.

4. Схвалили проект Регламенту РГ УС ПГС та рекомендувати до затвердження на наступному засіданні УС ПГС з урахуванням пропозицій учасників РГ3 УС ПГС.

5. Ухвалили рішення щодо створення підгрупи з питань сталого розвитку сільського господарства та сільських територій в рамках РГ3 УС ПГС. Також обговорили пропозиції учасників зустрічі щодо необхідності створення інших підгруп РГ3 УС ПГС в рамках основних пріоритетів діяльності групи, які було затверджено на 2017 рік.

6. Затвердили склад робочої групи з підготовки проекту позиційної доповіді по ЗВТ на наступне засідання ПГС у квітні 2017 р. із залученням експертів за напрямками доповіді. Тема доповіді: «Зона вільної торгівлі: стан та оцінка впровадження, вплив на соціально-економічний розвиток, переваги та загрози для учасників/DCFTA:progress in implementation, impact on the social and ecenomic development, benefits and challenges for stakeholders».

7. Ухвалили рішення щодо необхідності подальшого налагодження співпраці РГ3 УС ПГСіз органами влади, учасниками РГ2 Української Національної Платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, а також проектними командами, які реалізують в Україні проекти, спрямовані на посилення якості виконання УА.

Вдячна всім учасникам засідання за плідну та конструктивну роботу!

Тетяна Тимошенко, Координатор РГ 3 УС ПГС


Матеріали для ознайомлення:

1. Звіт роботи РГ3 УС ПГС за 2016 рік (завантажити).

2. Додатки до звіту РГ3:

  • інфографічна довідка щодо потенціалу та можливостей РГ3 УС ПГС (завантажити – укр., англ.);
  • пропозиції щодо утворення системи комунікацій з Мінекономрозвитку та формування Дорадчої групи експертів за інноваційними підходами (завантажити);
  • пропозиції Віце-прем’єр-міністру України щодо створення КОМУНІКАЦІЙНОГО ХАБУ з питань євроінтеграції (завантажити);
  • пропозиції щодо налагодження співпраці в рамках реалізації комунікаційної компоненти проекту A4U (завантажити);
  • робочі аналітичні матеріали щодо стану виконання УА в частині питань економічної співпраці, DCFTA, транскордонного співробітництва, оприлюднені під час засідання ПГС 8-9.11.2016 р. (завантажити – укр., англ.).