Результати засідання Робочої групи 6 УС ПГС (22.11.2017)

22 Листопада 2017

22 листопада 2017 року а офісі проекту Громадська синергія відбулось чергове засідання РГ 6 УС ПГС «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» за участю 15-и членів групи та запрошених експертів.

На засіданні три організації, які стали новими членами групи, представили основні напрямки своєї діяльності.

Найбільше уваги в ході засідання було приділено підсумкам спільного засідання від 15 листопада 2017 р, Платформи громадянського суспільства Україна ЄС, на якому було представлено Доповідь про хід євроінтеграційних реформ у сфері науки, технологій та інновацій. Учасники засідання проявили велике зацікавлення до процесу підготовки даної Доповіді з метою використання набутого досвіду при підготовці аналітичних матеріалів за іншими напрямками діяльності групи. Матеріали Доповіді представила Безвершенко Юлія.

В центрі уваги групи були також питання подолання причин, які сприяють корупції в освітянському середовищі та посилення автономії університетів. З відповідними презентаціями виступили Костюкевич Руслан та Ржешніовецький Ігор.

Учасники засідання (Бережна Світлана та Стасів Остап) звернули увагу на проблеми становлення молодіжних організацій, особливо у сільській місцевості та у малих містах. Було запропоновано використовувати можливості більш сильних організацій, яким доцільно розширити сфери своєї діяльності та надавати допомогу молодим організаціям. Важливого значення ця задача набуває з розвитком процесів децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. Було також підтримано ініціативу Скорохода Олександра щодо розвитку здорового способу життя у молодіжному середовищі. Учасники засідання підтвердили важливість використання онлайнових навчальних матеріалів, які надає Вільний університет майдану. Ми пропонуємо всім членам УС ПГС створити аккаунти (зареєструватись) на https://vumonline.ua.

Учасники засідання надали інформацію про подані заявки на конкурс регрантингу та на конкурс “policy paper”. Ці теми стануть основною діяльності групи у 2018 році, незважаючи на результати конкурсу. На засіданні було також сформовано новий перелік пріоритетів діяльності групи на 2018 рік у наступному виді:

  • Реформування науково-технічної та інноваційної діяльності
  • Актуальні проблеми освіти та навчання молоді
  • Розвиток інформаційного суспільства України у відповідності до кращих європейських практик
  • Розвиток культури та креативної економіки, в т.ч. культурної спадщини
  • Підтримка промоції спорту та здорового способу життя

Презентації учасників засідання розміщено у Депозитарії групи за посиланням: https://goo.gl/eTW2GN