Проведено міжнародний семінар дискусію щодо Українсько-Польської співпраці у сфері науки, технологій та інновацій

11 Грудня 2017

11 грудня в м. Львові у приміщенні стартап школи НУ «Львівська політехніка» відбувся міжнародний семінар дискусія «Розвиток українсько-польської співпраці у сфері науки, технологій та інновацій»

Семінар відбувся в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України», який виконує ГО «Агенція Європейських Інновацій» під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy).

Учасниками семінару стали 63 осіб, серед яких були представники Львівської обласної адміністрації, Львівської міської ради, представники університетів, науково-дослідних інститутів, інноваційних структур, громадських організацій та незалежні експерти.

Питання, що були розглянутими на семінарі:

  • Сучасні форми співпраці між бізнесом, наукою та владою та інструменти підтримки науково-технічного і інноваційного розвитку, як на національному так і на регіональному рівні.
  • Можливості адаптації до українських реалій польського досвіду формування регіональних стратегій розумних спеціалізацій.
  • Використання в Україні європейських інструментів підтримки інноваційної діяльності.

Розвиток міжнародної співпраці у сфері підтримки стартапів.

Головні підсумки семінару:

  • Країни лідери успішно розвивають свої інноваційні екосистеми і для того, щоб зацікавити глобальних інноваційних інвесторів доцільно активним українським та польським організаціям розбудовувати спільний брендовий образ нової інноваційної екосистеми Центральної та Східної Європи. За пропозицією Startup Hub Poland планується розпочати більш активну співпрацю по лінії Варшава-Люблін-Львів-Київ за участю зацікавлених організацій.
  • Пропозиція на Львівську обласну державну адміністрацію та Генеральне консульство Польщі, включити панель співпраці у сфері науки та інновацій у програму наступного форуму Партнерства у 2018 році.
  • Учасники обговорили пропозиції та рекомендації щодо використання в Україні європейського досвіду підтримки інновацій, вирішено сформувати ініціативну групу для розробки пілотної програми підтримки інновацій у Львівському регіоні на основі підходів розумної спеціалізації.
  • Великий інтерес в учасників викликали пропозиції Міністерства освіти і науки України щодо підтримки стартапів, запропоновано розширити співпрацю з новим директоратом інновацій та трансферу технологій.
  • ГО «Агенція Європейських Інновацій» запропонувала учасникам ознайомитись з аналітичними документами проекту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України» з метою використання у своїй практичній роботі та надання пропозицій щодо розширення тематики аналітики.
  • Учасники семінару отримати більш детальну інформацію про діяльність Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та про підтримку, яку може надавати проект «Громадська синергія».
  • Семінар також сприяв розвитку контактів між учасниками та підготовці нових інноваційних проектів.

Презентації заходу розміщено за посиланням: https://goo.gl/f5Gywh

Фотографії можна завантажити за посиланням: https://goo.gl/X39GKB