Проект «Громадська синергія» оголошує конкурс на підтримку підготовки аналітичних документів (Policy papers).

1 Листопада 2017

В рамках підтримки аналітичної діяльності Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (УНП) проект «Громадська синергія» оголошує черговий конкурс підготовки аналітичних документів (policy papers).

Основна мета підготовки policy papers полягає у донесенні до органів влади, ширшої громадськості, представників інституцій ЄС оцінок та рекомендацій експертів громадянського суспільства України для проведення ефективної державної політики відповідно до визначених Платформами тематичних пріоритетів, положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, 20 ключових очікуваних досягнень Східного партнерства.

Policy papers включатимуть опис суспільної проблеми, аналіз чинної політики, різних варіантів вирішення проблеми, обґрунтування вибору кращого з них та його імплементаційного нарису. Передбачається, що підготовка документа триватиме в середньому 3 місяці.

Policy papers готуватимуться за методологічної підтримки аналітиків проекту «Громадська синергія», які надаватимуть поради та рекомендації, що їх автори мають враховувати у процесі підготовки аналітичного документу, а також забезпечуватимуть проведення peer review (зовнішнього рецензування).

Проект «Громадська синергія» також забезпечуватиме електронну та друковану публікацію policy papers; (у разі доцільності) їх переклад англійською мовою; надаватиме підтримку у проведенні адвокаційних заходів в Україні та (у разі доцільності) за кордоном для представлення висновків та рекомендацій policy papers.

До участі в конкурсі запрошуються зацікавлені представники організацій-членів Платформ (УНП та УС ПГС і їхніх робочих груп). Policy paper може готуватися індивідуально або у співавторстві (в останньому випадку в авторському колективі повинні бути чітко розподілені ролі, забезпечено ефективну координацію та внутрішнє редагування).

Обсяги очікуваного фінансування гонорарів авторів policy paper: до 60 000 грн. «чистими» (без податків та нарахувань). У випадку великих авторських колективів максимальна сума може бути збільшена до 90 000 грн. «чистими».

Конкурс відбуватиметься у 2 етапи:

І етап – прийом попередніх заявок на участь (до 12 листопада).

На цьому етапі потенційним авторам слід визначитися з тематикою майбутнього дослідження відповідно до пріоритетів робочих груп однієї чи двох платформ, а також зі складом авторського колективу. Онлайн-форму попередньої заявки на участь в конкурсі (https://goo.gl/forms/yWtLUtJjuODGL2dn1) слід заповнити до 12 листопада включно.

Представників усіх авторських колективів, чия заявка відповідатиме формальним критеріям участі в конкурсі (членство в Платформах; відповідність теми дослідження тематичним пріоритетам Робочих груп Платформ, положенням Угоди про асоціацію та/або ключовим очікуваним досягненням Східного партнерства до 2020 року) буде запрошено на одноденний тренінг-інструктаж з підготовки аналітичних документів. У разі великої кількості прийнятих заявок буде проведено декілька тренінгів, також розглядається можливість проведення тренінгу у форматі вебінару.

Під час тренінгу-інструктажу учасники конкурсу розширять свої знання про особливості проведення досліджень та написання аналітичних документів з питань державної політики, отримають детальну інформацію про порядок підготовки аналітичних документів за підтримки проекту «Громадська синергія» (вимоги до оформлення, строки підготовки, порядок комунікації, верифікації результатів, порядок фінансування тощо), а також детальні умови участі у другому етапі конкурсу.

ІІ етап – прийом розгорнутих проектних пропозицій для розгляду (попередньо до 3 грудня; повідомлення результатів розгляду – попередньо до 15 грудня .


Якщо у Вас виникнуть питання стосовно умов участі у конкурсі, просимо звертатися за тел.: (044) 500 24 87 (Михайло Кольцов) або надсилати їх на електронну пошту civic.synergy.analysis@gmail.com (з позначкою «Питання щодо участі в конкурсі аналітики»).