Під егідою ​ Робочих груп 2 і 3​ УС ПГС відбувся “Workshop: E-commerce”

25 Березня 2017

24 березня 2017 року відбувся Workshop: E-commerce під егідою Робочих груп 2 і 3 Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за фінансової підтримки проекту Громадська синергія / Civic Synergy, що фінансується Європейським Союзом і виконується Міжнародним Фондом «Відродження». Організаторами виступили ГО ВАІБІТ, ГО ІТ-Альянс та 7event.group company, компанія Фінансова студія за підтримки Університету банківської справи.

Учасниками Workshop: E-commerce були експерти даного сегменту ринку та представники органів-регуляторів:

НБУ, НАЦКОМФІНПОСЛУГ, Нitech-Office Ukraine, CБ “ИНСАРТ” , МЕРТ, НБУ, СERT UA, Deloitte, Winnerlex, VISA, Пластик-Карта, Американська Торговельна Палата, ТПП України, представники наукових кіл, громадська організація захисту прав споживачів «Пульс» та інші члени УС ПГС, зацікавлені юридичні особи, представники бізнесу великого рітейлу та інтернет-торгівлі, доставки товарів тощо.

Експертами було обговорено переваги і недоліки нещодавнього Закону України «Про електронну комерцію», готовність до інтеграції з ЄС в частині е-комерції, нормативно-правове регулювання застосування у якості розрахунку криптовалют, питання ідентифікації споживача, постачальника, регулювання питання електронних грошей, перспективи електронного страхового ринку, важливість довіри до електронних документів.

Дискусія була дуже жвавою, а місце нетрадиційне – неофіційне спілкування у зручному форматі дуже сприяло відвертій розмові.

Було наголошено на необхідності перегляду законодавства у сфері захисту прав споживачів, електронної торгівлі, регулювання питання ідентифікації споживачів та ухвалено рішення підготовки пакету законодавчих ініціатив з метою покращення інтеграції у європейську та світову спільноту з урахуванням рекомендацій інших міжнародних організацій (ЮНІСТРАЛ) у сфері електронної передачі транзацій.

Завершенням неформальної зустрічі став майстер клас від спеціально запрошеного гостя – Рамсеса Гайего.

Організатори вдячні всім за жваві дискусії, а також за небайдужість до процесів, які відбуваються в українському законодавстві.