Обговорення імплементації Угоди про асоціацію з Міністерством освіти та науки України

29 Листопада 2016

29 листопада 2016 р. Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС) та запрошені експерти зустрілися з представниками Міністерства освіти і науки України для обговорення прогресу імплементації Угоди про асоціацію у науковій та освітянській сфері. Зустріч відбулася за ініціативи Робочої групи 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» УС ПГС та за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним Фондом «Відродження».

У сфері науки обговорили процес імплементації програми Горизонт 2020, розробку та запровадження Дорожньої карти Європейського дослідницького простору 2015-2020, необхідність покращення діалогу МОН з науково-технічною спільнотою та реальну інтеграцію до Європейського науково-дослідного простору, питання інтеграції до Європейської хмарної ініціативи та участь України в Європейській інноваційній науково-технічній програмі EUREKA, а також інші актуальні питання.

Особливу увагу було приділено реформам в сфері освіти та їх взаємопов’язаністю з іншими євроінтеграційними реформами, питанням автономності ВНЗ, підвищення рівня викладання та проблемам професійної технічної освіти, подоланню проявів корупції в сфері благодійної діяльності у навчальних закладах, а також можливостям підтримки творчих дітей та науково-технічної творчості у початковій та середній школах.

За результатами зустрічі Робочою групою 6 УС ПГС підготовлені рекомендації Міністерству освіти та науки та Уряду України (завантажити).