У Києві експерти УС ПГС провели круглий стіл «Молоді вчені України: проблеми та виклики»

25 Квітня 2018

25 квітня у Києві громадські організації «Агенція Європейських Інновацій», «Unia Scientifica» та Рада молодих вчених НАН України організували круглий стіл та прес-конференцію, де обговорили проблеми молодих вчених України. За участю представників Міністерства освіти і науки та Національної академії наук були розглянуті питання відтоку кадрів з науки, недостатнього інноваційного співробітництва науки та бізнесу, недостатньої популяризації науки та низького рівня престижності професії науковця.

Основні висновки дискусії:

  • Проблеми молодих вчених – це складові проблем науки загалом. А наука в свою чергу є підсистемою економіки в цілому.
  • Міжнародна мобільність науковців та відтік кадрів з науки є цілком природніми процесами. Однак, це створює проблеми, коли відтік кадрів набуває великих масштабів, відбувається він виключно в односторонньому порядку (відсутній «обмін» кадрами з іншими країнами), а також відсутні реальні інструменти реінтеграції наукової діаспори.
  • Одними з найбільших проблем молодих вчених є фінансова незабезпеченість та відсутність необхідної інфраструктури для проведення досліджень.
  • Міністерство освіти і науки та Національна академія наук здійснюють ряд заходів на підтримку молодих вчених, але цього недостатньо для гальмування процесу відтоку молодих кадрів з науки.

Організації молодих вчених вже започаткували ряд ініціатив з популяризації наукової діяльності – портал «Моя наука», проекти «Дні науки», «Наукові пікніки» та інші. Однак, вони не знаходять достатньої підтримки влади на національному та регіональних рівнях.

Круглий стіл показав, що в Україні є групи молодих вчених, які проводять активну громадську діяльність з реформування науково-технологічної сфери України відповідно до світових і європейських тенденцій.

Пропозиції і рекомендації, надані учасниками заходу, будуть в подальшому деталізовані у співпраці з Радами молодих вчених НАН України і МОН, надіслані у відповідні державні структури та оприлюднені для широкої громадськості.

Відеозапис прес-конференції

Відеозапис круглого столу

Презентації  круглого столу

https://www.dropbox.com/sh/i9bdkf3cirk2kj3/AABheu0mJLD3vaiyFkWgHUCma?dl=0

Фотографії із заходів:

https://www.dropbox.com/sh/jmpm7lll3vjcf02/AADHpVQpYB2QxgvD9lvgYFn1a?dl=0


Довідкова інформація: заходи відбулися в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на євроінтеграційні процеси у сфері науково-технічного та інноваційного розвитку України», який виконує ГО «Агенція Європейських Інновацій» під парасолькою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проекту «Громадська синергія».