Круглий стіл «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики»

22 Вересня 2017

22 вересня в м. Одеса відбувся круглий стіл на тему «Участь МСБ в переговорному процесі з органами влади: практики та виклики».

В круглому столі взяли участь підприємці, представники місцевих органів влади, профспілки, громадські організації, які представляють інтереси МСБ.

Головна дискусія розгорнулася навколо питання недієвості чинного законодавства та відсутності суб’єктності МСБ, що зменшує його потенціал як учасника переговорного процесу.

Директор Департаменту праці та соціальної політики КУ «Міський центр гуманітарної допомоги, інформаційного і господарського забезпечення» Анна Нижникова відмітила, що діяльність місцевих органів влади в м.Одесса, в першу чергу, спрямована на забезпечення взаємодії з представниками громадянського суспільства. В той же час головна проблема представництва МСБ в переговорному процесі полягає в відсутності консолідованої позиції сектору та інертності громадян, що в свою чергу призводить до «зупинки» переговорного процесу на стадії обговорення та проведення круглих столів.

Володимир Сердюк, помічник Голови Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України в південному регіоні акцентував увагу на невідповідності сьогоднішнім українським реаліям критеріїв розподілу бізнесу на мікро, малий, середній та великий та непропорційності залучення їхніх представників до переговорного процесу з органами влади. В країні здійснюються реформи в сфері регулювання діяльності МСБ. Однак, при прийняті рішень органами влади, до цього процесу залучається в основному великий бізнес, який складає лише 0,02% від загальної чисельності.

Учасники заходу виробили спільні рекомендації для органів влади та представників малого та середнього бізнесу, зокрема:

  • створення єдиної бази МСБ.
  • вирішення питання діяльності незареєстрованих суб’єктів МСБ.
  • консолідація МСБ для представництва спільних інтересів.
  • зміна критеріїв розподілу на мікро, малий, середній та великий бізнес
  • подолання інертності в середовищі МСБ
  • введення квоти представництва МСБ в переговорному процесі, що дозволить вирішити питання повної відсутності представництва сектору.

Захід модерували: керівник проекту «Аналіз практик участі малого та середнього бізнесу в переговорному процесі з органами влади при формуванні політики регулювання соціально-трудової сфери» Вячеслав Рой та аналітик проекту Світлана Внучко.


Круглий стіл організовано Громадською організацією «Центр соціальної безпеки та регіональних ініціатив» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту “Громадська синергія” (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/) під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС та Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.