Члени УС ПГС взяли участь в презентації урядового звіту щодо виконання Угоди про асоціацію

23 Лютого 2018

23 лютого 2018 р. члени 15-ки УС ПГС взяли участь в Конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2017 рік та подальші плани».

Під час конференції представлений урядовий звіт щодо виконання Україною Угоди про асоціацію в 2017 році. У ньому зазначається, що Верховна рада виконала свою роботу на 32%, Уряд – на 42%, а інші органи влади – на 50%.

Представляючи результати звіту, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що в 2017 році Уряд разом з Парламентом прийняли 23 закони, які дають можливість продовжити імплементацію Угоди про асоціацію через підзаконні акти та конкретні дії в рамках законодавчого поля. За її словами, зміни, які відбуваються в євроінтеграційному полі, є незворотними. «Європейська інтеграція належить до життєво важливих пріоритетів і національних інтересів України, і вона має формуватися довкола громадського інтересу, а не на догоду якимось політичним партіям, які хочуть скористатися тими труднощами, які виникають на євроінтеграційному шляху» – додала Віце-прем’єр-міністр.

В свою чергу, посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі підкреслив, що у 2017 році Україна показала прогрес у таких сферах, як санітарне та фітосанітарне регулювання, енергоефективність, довкілля, цифрові та фінансові технології. Водночас, він звернув увагу на комунікаційну складову Угоди – потрібно пояснювати українцям, як виконання Угоди вплине на їх життя, оскільки багато популістів намагаються знецінити досягнення та показати, що Угода не працює. «Ми одна команда, і виконання Угоди буде нашим спільним успіхом або спільною поразкою» – зазначив посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

В рамках панелі “Результати виконання Угоди про асоціацію за 2017 рік” виступили Голова УС ПГС П.Цируль, а також члени УС ПГС З.Міщук та М.Волинець.

З виступами та перебігом дискусії можна ознайомитися за посиланням.