Члени УС ПГС взяли участь в конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани»

2 Березня 2017

2 березня члени УС ПГС взяли участь в конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани», що була організована Офісом Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Основною родзинкою конференції стало представлення урядового Звіту про виконання Порядку денного асоціації та Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (за 2016 рік).

Представники УС ПГС взяли участь у дискусіях під час конференції, а голова УС ПГС Зоряна Міщук виступила на панелі “Результати виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС за 2016 рік” та представила плани УС ПГС з підготовки громадської оцінки виконання Угоди про асоціацію, а також запропонувала партнерам з уряду та парламенту визначити, спільно з громадянським суспільством, пріоритети для більш ефективної адвокації ключових реформ, спрямованих на європейську інтеграцію України. УС ПГС також готова виступити майданчиком для діалогу зі стейхолдерами в процесі виконання Угоди про асоціацію та зацікавлена у продовжені регулярних зустрічей з Віце-прем’єр-міністром із питань європейської та євроатлантичної інтеграції, заступниками міністра з питань європейської інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, що нарешті отримав нового керівника – Ольгу Стефанішину.

Учасники конференції, у якій окрім представників уряду та громадянського суспільства також брали участь народні депутати та керівництво Представництва ЄС В Україні, в цілому погодилися, що прогрес у виконанні Угоди про асоціацію є недостатнім, насамперед, в частині імплементації європейських норм в українське законодавство.

Так, за словами Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе з 126 директив, які Україна мала імплементувати у 2016 році, імплементовано лише 36, з них 23 повністю, а ще 13 частково.

На думку Віце-прем’єр-міністра, основним фактором, що заважає просувати євроінтеграційні реформи, є складнощі проходження євроінтеграційний законів у Верховній Раді, не зважаючи на те, що більшість партій, які зараз представлені в Парламенті, прийшли туди під гаслами євроінтеграції. В ідеалі, мав би бути створений інституційний механізм для унеможливлення проходження законопроектів, які суперечать зобов`язанням по Угоді про асоціацію.

Серед успішних реформ були названі децентралізація, дерегуляція, держзакупівлі, початок судової реформи, боротьба з корупцією, а також реформа державної служби.

Також важко не погодитися з І.Климпуш-Цинцадзе, що запровадження прозорої та публічної системи моніторингу виконання Угоди є важливим як для громадянського суспільства, так і пересічних українців.