Бюлетень №1 (січень-лютий 2017 р.)

3 Лютого 2017

НОВИНИ УС ПГС

Перше у 2017 році засідання УС ПГС (3 лютого 2017 року)

Під час засідання УС ПГС 3 лютого сторона профспілок передала головування в УС ПГС стороні громадських об’єднань. Новим Головою УС ПГС на наступний 10-місячний термін стала Зоряна Міщук.  Більше про інші питання, що розглядалися, на сайті УС ПГС – http://eu-ua-csp.org.ua/news/32-vidbulosya-zasidannya-us-pgs-03022017/

Зустріч в Комітеті Верховної ради з питань європейської інтеграції (24 лютого 2017 року)

Важливий крок для налагодження співпраці УС ПГС та УНП з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції. З Марією Іоновою, Заступником голови Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, обговорювали можливість залучення потенціалу УС ПГС та УНП для експертної оцінки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, адвокації ключових євроінтеграційних законопроектів та проведення спільних заходів – http://eu-ua-csp.org.ua/news/34-zustrich-iz-zastupnikom-golovi-komitetu-vru/.

Контакти з Міністерством закордонних справ України (28 лютого 2017 року)

28 лютого представники УС ПГС та УНП зустрілися з директором департаменту ЄС Міністерства закордонних справ України Всеволодом Ченцовим. Про пріоритети МЗС, виклики у сфері європейської інтеграції та можливості співпраці – http://eu-ua-csp.org.ua/news/35-zustrich-z-direktorom-departamentu-yes-mzs-vsevolodom-chencovim/.


ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧИХ ГРУП УС ПГС

Засідання Робочої групи 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика» (16 січня 2017 року)

Робоча група в минулому році провела багато важливих заходів і кампаній, тому основними завданнями першого засідання в 2017 році стали аналіз роботи в попередньому році та визначення пріоритетів для посилення і розгортання роботи в 2017 році – http://eu-ua-csp.org.ua/materiali-robochih-grup-us-pgs/25-rezultati-zasidannya-robochoyi-grupi-1-us-pgs/.

Засідання Робочої групи 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я» (17 січня 2017 року)

Робоча група провела планування діяльності на 2017 рік, а також розглянула Тематичну доповідь «Регулювання ринків праці в Україні та ЄС: спільні риси й відмінності. Адаптація трудового законодавства України до законодавства ЄС» спільно з представниками Мінсоцполітики України та Державної служби зайнятості – http://eu-ua-csp.org.ua/materiali-robochih-grup-us-pgs/27-rezultati-zasidannya-robochoyi-grupi-4-us-pgs/.

Засідання Робочої групи 5 «Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату» (17 січня 2017 року)

На засіданні обговорювали результати діяльності РГ 5 у 2016 році, підготовку доповіді з питань довкілля до чергового засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та плани проведення аналітичної, адвокаційної й інформаційної діяльності у 2017 році — http://eu-ua-csp.org.ua/materiali-robochih-grup-us-pgs/26-rezultati-zasidannya-robochoyi-grupi-5-us-pgs/. Серед практичних кроків — Пропозиції РГ 5 УС ПГС до проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року.

Засідання Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» (18 січня 2017 року)

Відбулася дискусія із представниками Мінекономрозвитку щодо стану виконання Угоди про асоціації між Україною та ЄС в рамках її торгівельної частини, створено підгрупу з питань сталого розвитку сільського господарства та сільських територій, обговорено підготовку доповіді по ЗВТ до 4-го засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС та багато іншого – http://eu-ua-csp.org.ua/materiali-robochih-grup-us-pgs/29-rezultati-zasidannya-robochoyi-grupi-3-us-pgs/.

Пріоритети Робочих груп УС ПГС на 2017 рік

Пропонуємо ознайомитися з пріоритетами Робочих груп УС ПГС, що сформовані за результатами їх останніх засідань – файл для завантаження.


АНОНСИ

Асамблея УС ПГС (23 березня 2017 року)

23 березня очікуємо на цікаву дискусію учасників Асамблеї УС ПГС з представниками Уряду та Парламенту України, Представництва ЄС в Україні та інших ключових стейкхолдерів євроінтеграційного процесу щодо викликів й пріоритетів виконання Угоди про асоціацію та підвищення ефективності участі громадянського суспільства в євроінтеграційних реформах.

Зустріч з Комітетом Верховної ради з питань європейської інтеграції (20 березня 2017 року)

20 березня на зустрічі представників керівних органів платформ громадянського суспільства, УС ПГС та УНП, з народними депутатами Комітету ВРУ з питань євроінтеграції плануємо детальніше обговорити подальші практичні кроки взаємодії. Передбачена участь тільки 15-ки УС ПГС. Початок зустрічі о 13:00.

Зустріч Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» в Міністерстві аграрної політики та продовольства (20 березня 2017 року)

На 20 березня о 14:00 також запланована зустріч членів РГ 3 із Заступником Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою.


НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЙ ЗІ СКЛАДУ УС ПГС ТА РГ УС ПГС

Моніторинговий звіт про виконання Угоди про асоціацію у сферах енергетики та довкілля (за січень 2017 року)

Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» та громадська організація «ДІКСІ ГРУП» оприлюднили, підготовлений разом з партнерами, черговий моніторинговий звіт про просування України у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС у сферах енергетики та довкілля за січень 2017 року. Звіт є періодичним щомісячним виданням, яке готується в рамках проекту «Збільшення впливу громадянського суспільства у моніторингу та політичному діалозі щодо реформ в енергетиці та суміжних секторах відповідно до імплементації Угоди про Асоціацію», що фінансується Європейським Союзом. Звіт доступний для завантаження.

Зустріч високого рівня керівництва Федерації профспілок України, МВФ і Світового Банку (7-9 лютого 2017 року)

У штаб-квартирі Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні 7-9 лютого 2017 року відбулася зустріч високого рівня представників Міжнародної конфедерації профспілок з керівництвом МВФ і Світового банку – виступ Голови ФПУ, інформація про зустріч високого рівня  та зустріч з Президентом Групи Світового банку.

Круглий стіл з реформи оплати праці (20 лютого 2017 року)

З ініціативи Федерації профспілок України 20 лютого 2017 року відбувся круглий стіл «Реформа оплати праці. Перші результати та подальші дії» — інформація про круглий стіл, рекомендації (файл).


НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

Засідання Координаційної ради проекту «Громадська синергія» (16 лютого 2017 року)

16 лютого 2016 р. відбулося перше засідання Координаційної ради проекту «Громадська синергія». Метою заходу було провести огляд попередньої діяльності в рамках проекту, обговорити поточні тенденції в сфері євроінтеграційних реформ, а також пов’язані з цим можливості і потреби зацікавлених сторін, а також уточнити, із врахуванням цієї інформації, подальші плани роботи проекту. Деталі — на сайті Міжнародного фонду «Відродження».


Бюлетень УС ПГС підготовлений за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом «Відродження».