Результати засідання Робочої Групи 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика» (16/02/2018)

16 Лютого 2018

16 лютого 2018 року в приміщенні проекту «Громадська синергія» відбулося чергове засідання Робочої групи 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика» УС ПГС. У засіданні взяли участь 17 членів групи – представники громадських організацій та об’єднань, профспілок та бізнес-асоціацій, експерти аналітичних центрів. За підсумками розгляду порядку денного було сформовано певні висновки, обговорено пропозиції та пріоритети.

На початку учасники розглянули організаційні питання щодо систематизації роботи РГ на наступний рік. Членам групи було запропоновоано сформувати спільний план роботи для структуризації пріоритетів РГ та їх подальшої синхронізації з єдиним календарем УС ПГС. Були також визначені орієнтовні дати проведення планових засідань.

Найбільше уваги під час зустрічі було приділено темам майбутніх опрацювань. Ростилсав Томенчук, координатор РГ1, запропонував систематизувати пріоритетети в залежності від їх масштабу, тому можливі пріоритетні теми  на 2018 розподілилися наступним чином:

  1. Багатосторонній формат співпраці згідно з Розділом 2 Угоди про асоціацію «Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики»
  2. Двосторонній формат, зокрема криза відносин Україна-Польща, Україна-Угорщина
  3. Зосереджння на внутрішніх проблемах, особливо щодо впровадження реформ в Україні в рамках реалізації Угоди про асоціацію

Також, серед можливих тем для опрацювання на 2018 є посилення співпраці у сфері антикризового управління та визначення можливих військових місій та мандатів, передбачених Угодою про асоціацію. На порядку денному, також, стояло питання аналізу комунікаційної складової, тому було запропоновано провести моніторинг та підготувати рекомендації для затвердженої Урядом Стратегії комунікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Присутній на засіданні Павло Цируль, голова УС ПГС, виступив з пропозицією зосередження на темі Будапештського Меморандуму у контексті порушення міжнародної системи безпеки. Пан Цируль запропонував практичні кроки щодо роботи над Будапештським Меморандумом, зокрема підготовка політичної заяви для держав-гарантів та зверення до Уряду з метою досягення сторонами погоджень.

За підсумками засідання було вирішено протягом місяця визначити серед обговорених тем пріоритетні та почати їх опрацювання. Теми пріоритетів будуть залежати від наявності експертного потенціалу.


Засідання УС ПГС відбулося за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».