Відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС

23 Березня 2017

23 березня 2017 р. у Києві в Українському домі відбулося зібрання Асамблеї Української Сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС), в якому взяли участь близько 170 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей – представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні тощо. Завданням Асамблеї було «звірити годинники» учасників стосовно діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, що беруть активну участь в роботі Платформи, але хотіли б підвищити ефективність своїх дій; нових організацій, що зацікавлені приєднатися до УС ПГС і бажають дізнатися більше про її роботу; представників влади та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію.

Говорили про те, де УС ПГС є сьогодні, які напрацювання має і що планує на найближчий період. Ділилися досвідом участі в реалізації євроінтеграційних реформ з позицій громадянського суспільства, визначали основні виклики та пріоритетні завдання. Обговорювали можливості для збільшення впливу і налагодження системної роботи УС ПГС та очікування інших учасників євроінтеграційного процесу щодо ролі Платформи. Дискутували щодо ситуації з виконанням Угоди про асоціацію, зокрема в таких пріоритетних сферах, як Поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі з ЄС, довкілля та питання оплати праці, а також підходи щодо підготовки тематичних доповідей Платформи. Також обговорювали практичні аспекти організації внутрішньої роботи УС ПГС – в рамках Робочих груп, за підтримки проекту «Громадська синергія» та у взаємодії з національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства.

Учасники були одностайні у високій оцінці місії, яку Українська сторона Платформи громадянського суспільства покликана здійснювати у виконанні Угоди. Йдеться про структуроване залучення суспільства в процес євроінтеграційних реформ, що сприяло б більшій відповідності цих реформ суспільним інтересам, а також кращому розумінню суспільством їхньої суті. Комплексний моніторинг виконання Угоди, системне залучення потенціалу громадських експертів до реалізації її положень через підготовку фахових оцінок та рекомендацій щодо реформ в окремих сферах, коментарів та пропозицій до пріоритетних законопроектів, налагодження широкого діалогу зацікавлених сторін для узгодження позицій, інформаційно-просвітницькі кампанії в регіонах – такими є завдання УС ПГС, як їх бачать члени, урядовці і представники інституцій ЄС.

Пропонуємо ознайомитися з детальною інформацією про перебіг Асамблеї УС ПГС.