Інформація про перебіг Асамблеї УС ПГС (18 грудня 2015 року)

18 Грудня 2015

18 грудня 2015 року в Києві відбулася Асамблея Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (УС ПГС). Участь у заході взяли понад 150 делегатів від громадських організацій, профспілкових об’єднань та організацій роботодавців з усієї України. Також до роботи Асамблеї долучилися почесні гості, зокрема Альфредас Йонушка, співголова Платформи громадянського суспільства (ПГС) зі сторони ЄС, Арсен Попель, заступник директора Урядового офісу з питань європейської інтеграції, Остап Семерак,народний депутат України, Голова української частини Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, Мортен Ларсен, політичний консультант Представництва Європейського Союзу в Україні та інші.

«ПГС – це унікальний інструмент для участі громадськості в реалізації Угоди про асоціацію. Він існує для того, щоб громадськість виступала з єдиною уніфікованою та компромісною позицією. Таким чином можна не лише моніторити виконання владою Угоди, але і надавати рекомендації до тих сфер, які потребують особливої уваги. Я радий, що ПГС достойно розвивається та впевнено рухається вперед», – зазначив під час привітального слова Альфредас Йонушка.

Під час Асамблеї відбулося представлення попередніх оцінок стану впровадження Угоди про асоціацію, що були напрацьовані Робочими групами УС ПГС впродовж року. Крім того, Олена Павленко, Координатор Робочої групи 13 попереднього скликання УС ПГС, представила українську частину двосторонньої тематичної доповіді з теми «Енергетика», що буде презентована 11 січня 2016 року під час двостороннього засідання ПГС у Брюсселі спільно українською та європейською сторонами. У свою чергу Зоряна Міщук, Координатор Робочої групи 11 попереднього скликання УС ПГС, представила проект «Громадська синергія», що передбачає посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ через зміцнення спроможностей Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства та ПГС.

«В діяльності ПГС цей перший рік був визначальним. В першу чергу, нам вдалося долучитися до реалізації Угоди про асоціацію вже самим створенням Платформи. По друге, ми заклали підґрунтя для діяльності подальшого складу Платформи: сформували та фіналізували Регламент ПГС, окреслили виборчі процедури, налагодили співпрацю з європейською стороною. За цей рік нам також вдалося налагодити ефективну співпрацю з Урядовим офісом з питань європейської інтеграції, який активно залучає УС ПГС до обговорення звітів з виконання Угоди Україною. Все це є підґрунтям для інтенсифікації роботи другого складу ПГС, який, і я в цьому впевнений, примножить ці досягнення», – зазначив під час звіту про діяльність першого складу ПГС її співголова Олександр Сушко.

Впродовж заходу відбулося обрання дев’ятьох членів нового складу УС ПГС: трьох представників громадського сектору (голосування здійснювалося виключно делегатами від громадських та благодійних організацій), а також шістьох Координаторів тематичних Робочих груп, які були обрані членами відповідних Робочих груп.

Трьох  представників громадського сектору було обрано шляхом закритого голосування з-поміж 25 кандидатів-делегатів Асамблеї, які, згідно з виборчих процедур, подали свої кандидатури до участі у виборах. Делегатами від громадського сектору (3 особи) до УС ПГС було обрано Олександра Сушка, наукового директора Інституту Євро-Атлантичного співробітництва (46 голосів), Зоряну Міщук, залученого експерта ВЕГО «МАМА-86» (40 голосів), Петра Петриченка, голову Всеукраїнської громадської організації «Громадська Палата України» (26 голосів).

Крім того, члени кожної з 6-ти сформованих Робочих груп обрали Координаторів, які також ввійшли до складу ПГС. Керівниками груп були обрані:

Робоча група 1 «Політичний діалог, зовнішня та безпекова політика» – Ростислав Томенчук, директор Українського інституту міжнародної політики.

Робоча група 2 «Свобода, юстиція, права людини» – Лілія Олексюк, голова Всеукраїнської Асоціації «Інформаційна безпека та інформаційні технології».

Робоча група 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» – Тетяна Тимошенко, голова Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України.

Робоча група 4 «Зайнятість, соціальна політика, рівні можливості та здоров’я» – Василь Андреєв, голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.

Робоча група 5 « Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату» – Наталія Андрусевич, голова правління Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля».

Робоча група 6 «Наука та технології, інформаційне суспільство, освіта, навчання та молодь, культура і спорт» – Іван Кульчицький, президент ГО «Агенція Європейських Інновацій».

З біографічною інформацією кандидатів на посади Координаторів Робочих груп можна ознайомитися за посиланням.

Таким чином, після проведення Асамблеї УС ПГС  було завершено формування другого складу ПГС з української сторони. Згідно з Регламентом ПГС, другий склад української сторони ПГС складатиметься з 15 осіб. Під час Асамблеї було обрано 9 членів УС ПГС. Ще по 3 особи, що представляють організації роботодавців та профспілкові об’єднання, були визначені напередодні Асамблеї під час засідань представників кожного з секторів. Делегатами сторони роботодавців були обрані: Родіон Колишко, Федерація роботодавців України, Ольга Тарасенко, УСПП, Об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів, Олег Боярина, Федерація роботодавців автомобільної галузі. Делегатами профспілкових організацій стали: Григорій Осовий, Голова Федерація профспілок України, Михайло Волинець, Голова Конфедерації Вільних профспілок України, Вячеслав РойГолова Федерація профспілок малого та середнього бізнесу.

Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС висловлює щиру подяку Міжнародному фонду «Відродження» за підтримку в організації Асамблеї та в діяльності Платформи.